MOTORSPORT -  DAKAR 2014 PART 2След заслужена почивка в Салта, рали Дакар 2014 отново тръгна с пълна сила, навлизайки в своята условна втора половина. Докато автомобили и камиони трябваше да направят една 500-километрова обиколка около бивака, мотоциклети и ATV се отправиха към един исторически етап, в 28-та държава, приютяваща ралито – Боливия.

Дъждовните дни в Салта се отразиха върху етапа, чиито старт бе отложен заради ниската облачност, а при мотоциклетите дори бе модифициран. Така, „леката кавалерия” на рали Дакар 2014 си спести около стотина състезателни километра по пътя към Уюни. Добре дошло, предвид, факта че отсечката към Боливия бе маратонска и пилотите трябваше да разчитат на собствените си умения в бивака, без механици. Общо 85 мотоциклета и едва 17 четириколки успяха до оцелеят след наистина тежката първа половина на състезанието.

MOTORSPORT -  DAKAR 2014 PART 2След победата си от етап 6, Ален Дюкло (Sherco) трябваше да отваря напълно непознатия за всички специален етап. Това му костваше проблеми с навигацията и съответно загуба на близо 20 минути от времето на най-бързия за деня, както и слизане до 4-а позиция в генералното.

Зареден с нови сили, Хуан Бареда Борт (Honda) атакува лидера в генералното класиране Марк Кома (КТМ) и отбеляза третата си етапна победа за рали Дакар 2014. Бареда стопи 4 минути на лидера (завършил деня на второ място), но все още има пасив от 38 минути.

Сирил Депре (Yamaha) напомни за себе си след неособено успешна първа седмица в ралито и направи добра гонка с Кома. Все пак, испанецът му отмъкна минута преднина, а като цяло Депре е далеч от борбата за победа в рали Дакар 2014 – на 10-о място и с 2:26 часа изоставане от водача. Въпреки че завърши деня на 10-о място, Жорди Виладомс (КТМ) се върна в призовата тройка на временната обща подредба, макар и с близо 40 минути пасив на Бареда и двойно повече на съотборника си Кома.

В клас ATV ставаме свидетели на ожесточен дуел между Серхио Лафуенте и Игнасио Касале. Пилотите на Yamaha успяха да стопят разликите помежду си и докато уругваецът Лафуенте поведе надпреварата преди почивката, то младият чилийски талант му отмъкна лидерството с етапна победа в Боливия и на свой ред излезе начело, с обща преднина от малко над 6 минути. Денят бе особено добър за Себастиан Хюсеини (Honda), който надви Лафуенте, но все още е далеч след лидерите в генералното.