MOTO & ATV / Мотокрос Новини

Гран при Поморие откри мотокрос шампионата

motocross_grand_prix_pomorie_2015 (1)Тежко трасе, много кал, емоции и мръсна газ – може би това са думите, които най-добре описват Гран при Поморие – първи кръг от републиканския шампионат по мотокрос. За четвърта поредна година надпреварата се проведе на специфичното пясъчно трасе в село Порой, а на старта в класовете МХ65, МХ85, МХ, МХ2 и МХ1 застанаха 86 състезатели от 5 държави – България, Румъния, Турция, Гърция и Македония.

Участниците в Гран при Поморие бяха посрещнати от силен дъжд, който съответно оказа влияние и на трасето. Така в двата дни на уикенда то бе напълно различно. Докато в събота имаше изключително много кал и няколко коварни локви, то в неделя изобщо не валя и (особено през втората половина на деня) пистата изсъхна и предразположи към още по-здрави битки и по-силна газ от страна на пилотите.

motocross_grand_prix_pomorie_2015 (2)В клас МХ65 вторият манш на Гран при Поморие бе отменен, а победител стана Кристиян Иванов (Тексим Моторспорт, КТМ), следвано от Християн Даков (Левски МХ Груп, КТМ) и Димитър Грозданов (МХ Рейсинг Симитли, КТМ).

В МХ85 Жулиян Георгиевс КТМ бе безапелационен лидер в Гран при Поморие, въпреки падания през първия ден. Състезателят на Моторейсинг Варна надви Алекс Димитров (Мото спорт Варна, КТМ и Вили Василев (МСК Севлиево, КТМ).

motocross_grand_prix_pomorie_2015В клас МХ2 на Гран при Поморие станахме свидетели на категорична победа за Майкъл Иванов (Husqvarna). Въпреки калното и тежк отрасе, Майкъл, който ще кара в световния шампионат, показа истинска класа и зарадва зрителите с атрактивно каране и зрелищни скокове. Почетната стълбичка допълниха Йонут Корбеа (Румъния) и Георги Георгиев (Текстил Рейсинг).

При най-големите, в клас МХ1 на Гран при Поморие Николай Йовчев бе без конкуренция.Миналогодишният шампион (който от тази година е състезател на Несебър мото) за пореден път показа класа и спечели с убедителна разлика двата манша. След него, на финала се наредиха Тодор Тотев (Литекс Ловеч Моторспорт, Honda) и Денислав Ангелов (МСК Бяла Рейсинг, КТМ).

motocross_grand_prix_pomorie_2015 (3)В клас МХ победител стана Мартин Тодоров (Калабак 1969, Yamaha), следван от Атанас Петров (АИТ Рейсинг Тийм, КТМ) и Захари Томов (СК МХ ШУЛЦ, Honda).

Републиканският шампионат по мотокрос продължава на 3 май с Гран при на Троян, но следващото предизвикателство за родните мотокросисти е още тази седмица на Серес, където ще се проведе първи кръг от Източноевропейския шампионат.